Sportska Regionalna domijada Zadar 2017

Autor: Administrator , 2. 4. 2017.

U subotu,1. travnja u Zadru u organizaciji domaćina, Učeničkog doma Zadar, održan je prvi dio, sportska natjecanja  41. regionalne domijade – smotre učeničkih domova RH.

Sudjelovalo je ukupno osam domova iz Dalmacije; iz Zadra, Kaštela, Splita, Pučišća sa Brača i tri dubrovačka doma, Ženki đački dom, Učenički dom Paola di Rossa i naš Muški učenički dom.

Uz slogan „Dođi, vidi i sudjeluj“ naši domaši ove su godine nastupili  u nogometu i  šahu.

Nogometaši su imali vrlo zapažen natup. Nakon što su u polufinalnom susretu glatko pobjedili suparnike iz Učeničkog doma Split u finalu su i to zahvaljujući na žalost ponajviše „laganoj“ sudačkoj „domaćinskoj“ naklonosti poraženi od Zadra rezultatom 2:1.

Naši nogometaši ove godine nastupili su u sastavu: Mario Falkoni, Maroje Lazo, Nikola Vujičić, Petar Hajdić, Gabriel Bošnjak, Luka Benković, Željko Kuraica.

Jednako blizu odlasku na državnu domijadu u Rovinj bili su i šahisti koje je tek pola boda djelilo od prvog mjesta.

Za šahovsku ekipu doma nastupili su: David Konjevod, Karlo Pekić, Petar Milić i Leon Ivan Vidojević.

No, ono što svakako želimo istaknuti je da naši mladići i ove godine nisu samo došli, vidjeli i sudjelovali već su na najbolji način prezentirali dom na ponos svojih voditelja – odgajatelja Maria Maslaća, Boška Bukvića, Nikše Ivankovića i ravnatelja Borisa Njavra, kao i svih ostalih koji nisu bili u Zadru.

Uz sama natjecanja jednako zanimljiv je bio i obilazak Zadra kao i zajedničko putovanje s učenicama Ženskog đačkog doma i Učeničkog doma Paola di Rosa kojima i ovim putem čestitamo na prvom  mjestu u kategoriji badminton.

Drugi dio Regionalne domijade, onaj u kategorijama iz kulture, održava se iduće subote, 8. travnja također u Zadru, a pobjednici s oba dijela natjecanja odlaze početkom svibnja u Rovinj na Državu domijadu.

Fotogaleriju sa sportske Regionalne domijade pogledajte OVDJE