Nastup na izložbi Rukama složeno

Autor: Administrator , 23. 11. 2017.

Uz prigodni glazbeni program u srijedu 22. studenog svečano je otvorena druga radionica Foruma mladih: Rukama složeno. Ove godine likovni radovi djece i mladih su izloženi u prekrasnom prostoru Umjetničke galerije Dubrovnik. Brojnim prisutnima dobrodošlicu su zaželjeli ravnatelj Umjetničke galerije Marin Ivanović, privremeni pročelnik Odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo Miho Katičić te kustosica Andrea Batinić Ivanković. Svi su izrazili veliko zadovoljstvo radom i kreativnosti djece i mladih te svoj entuzijazam i optimističnost za daljni razvoj kako postojećih talenta, tako i općenito ljubavi mladih u Gradu prema ovoj vrsti izražavanja.

Gdin. Miho Katičić naglasio je jedinstvenost i značaj programa Foruma mladih koji je raste i postaje sve bogatiji iz godine u godinu i služi svim gradovima kao pozitivan primjer modela poticanja kreativnosti i umjeteonstva djece i mladih.

Naš Dom se na ovoj izložbi predstavlja s radom „Libertas – igrajte se ko' gospari“

Ovaj dizajnerski rad nastao je u sklopu projekta višemjesečne radionice produkt dizajna u Muškom učeničkom domu Dubrovnik. Uz vodstvo mentorice Mie Bogovac učenici su osmislili, dizajnirali i izradili društvenu igru „LIBERTAS“ koja odgovara njihovim vlastitim potrebama, kao i drugu verziju koja odgovara potrebama korisnika Doma za starije i nemoćne Dubrovnik. Naglasak projekta je na komunikaciji i suradnji dviju generacija s ciljem poboljšanja kvalitete života starijih i mlađih, uspostavljanja novih odnosa i senzibilizacije za međugeneracijsku solidarnost. Prolazeći kroz sam proces dizajna učenici su se upoznali  s pojmom dizajna, projektiranja, idejnog i izvedbenog rješenja.

U kreativnom nastanku ovog rada tijekom prošle školske godine sudjelovali su učenici Noa Hinger, Marko Žuhović, Mladen Bunoza, Anto Mišić, Niko Trče, Jozo Bošković,  Valentino Urlić, Ante Botica, Toni Rašić, Božo Urđević, a kordinator uz voditeljicu Miu Bogovac bio je odgajatelj Miro Bronzić.

Izložba će biti otvorena do 27. studenog pa se pozivaju svi zainteresirani da je posjete i podrže. Za izložbu je tisan i prigodan katalog.

« Ožujak 2024 »