BOGATA DOMSKA JESEN

Autor: Administrator , 18. 10. 2023.

Ova školska godina započele je s iznimno bogatim programima i događanjima u našem Domu. Uz redoviti odgojno obrazovni program koji je u ovo vrijeme školske godine najviše posvećen fazi prilagodbe i adaptacije novih učenika održao se čitav niz sportskih i društvenih događanja.

Tako je odmah početkom školske godine u organizaciji odgajatelja Maria Maslaća održan tradicionalni malonogometni turnir „3 na 3“. Nakon nekoliko dan natjecanja i iznimno zanimljivih, rekli bi smo i nikad neizvjesnijih utakmica turnir je osvojila ekipa „Leteći međedi“ u sastavu Mihael Franković, Lovro Konsuo, Antonio Lujo i Nino Neo Škrabo.

Nakon nogometaša na redu su bili i šahisti. Predvođeni odgajateljem Nikšom Ivankovićem također su odradili svoj prvi ovogodišnji turnir kojeg je ovaj put osvojio Duje Družianić.

Osim sportaša jako aktivni su bili i naši filmaši. Tako su učenici Pavo Prodan i Slavku Sudar skup s odgajateljem Mirom Bronzićem sudjelovali i uspješno se predstavili zadnjim domskim filmom „Scenarije“ na Državnoj reviji filmskog stvaralaštva u Karlovcu.

Povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje Dom je tradicionalno obišao i blagoslovio župnik Župe Sv. Križa iz Gruža. fra Mihovil Žuljević-Mikas.

U nastavku je uslijedilo prigodno druženje fra Mihovila sa svim djelatnicima i učenicima doma uz čašćenje s krušnim proizvodima.

Uz sva navedena događanja ovih dana u našem domu imali smo vrlo korisno i učenicima jako zanimljivo predavanja na temu Utjecaj vježbanja na psihofizički razvoj.

Predavanja je održala prof. savjetnik mentor Karmela Nikolić Prkačin, predsjednica Udruge kineziologa  Dubrovačko neretvanske Županije.