Regionalna Domijada - Dubrovnik 2016

Autor: Administrator , 26. 4. 2016.

Protekla dva vikenda naš dom bio je domačin i organizator 40. jubilarne regionalne  Domijade – Dubrovnik 2016.

Prvo su prošlog vikenda na scenu stupili sportaši. Sportski dio domijade organiziran je u suradnji s Učeničkim domom Paola di Rosa tako da su i sva natjecanja osim nogometa odigrana u sportkoj dvorani i drugim prostorima tod doma. Na sportkom dijelu Domijade nastupili smo s nogometom i šahom. Nogometaši su nespretno i nesretni izgubili polufinalnu utakmico od ekipe iz Pučišća da bi za treće mjeto rezultatom 5:0 pobjedili Split i tako zauzeli treće mjesto. Isto tako treći su bili i naši šahisti.

Nogometaši su pod vodstvom odgajatelja Boža Bukvića i Maria Maslaća nastupili u sljedećem sastavu:  Levanat, Vukasović, Barić, Žmirić, Lazo, Sršen, Hazdovac, Kunić, Hajdić, Poljanić.

Šahisti su pod vodstvom odgajatelja Nikše Ivankovića nastupili u sljedećem sastavu: Barović, Pekić, Vukas i Konjevod.

A ovaj vikend na scenu u kinu Sloboda i na izložbi u njenom predvorju stupili su kulturnjaci. I ovdje smo nastupli s dvije kategorije i to u glazbenom i filmskom području. Naši instumentalisti Neno Barović- harmonika, Tadej Barović – gitara, Vlatko Polajnić – truba i Antun Penjak –klarinet izveli su skladbu „Dalmatinski Lero“ s kojom su zauzeli drugo mjeto. Prema riječima žirija nijanse su ih dijelilie da budu prvi i plasiraju se na državnu Domijadu u Rovinj na koji su se sa svojim filmom „Juha“ plasirali naši filmaši. Tako će filmska sekcija našeg doma u sastavu : Neno Barović, Niko Trće, Ante Mišić, Božo Urđević, Antun Penjak,Ante Botica, Ivo Palunko, Ivan Violić i Josip Kalinić a predvođena odgajateljem i mentorom Mirom Bronzićem jedina braniti boje našeg doma na državnoj Domijadi koja se 6.- 8-svibnja održava u Rovinju. Filmaši sretno !

FOTOGALERIJA - SPORT

FOTOGALERIJA - KULTURA